آجیل و خشکبار ارزنده

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کشمش

کشمش، میوه ی رسیده و خشک انگور است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می‌شود. انگور در دو حالت قابل استفاده میباشد ، انگور تازه و انگور خشک شده. انگور خشک شده که توسط نور و حرارت خورشید خشک می‌شود، تبدیل به میوه خشک کشمش میگردد.

-678028233-article-2

انواع مختلف کشمش

کشمش تیزابی یا قلمی(انگوری،زرد یا دودی) :

انگور بی دانه که با روغن تیزاب آغشته و با دود گوگرد خشک میشود و رنگ آن زرد کهربایی مایل به قهوه ای روشن می باشد. ترکیبات گوگرد برای سلامت انسان خطر دارد.

کشمش آفتاب خشک :

انگور بدون هسته که زیر نور خورشید خشک می شود و دارای رنگ قهوه ای است. این کشمش از طعم و کیفیت خوبی برخوردار است و به عنوان کشمش پلویی نیز شناخته می شود.

کشمش سایه خشک :

کشمش که بعد از خشک شدن همچنان به رنگ سبز است و دارای ارزش تغذیه ایی بالایی می باشد. این کشمش از انگور عسگری تهیه می شود، البته کشمش سبز قلمی نیز با این روش از انگورهای درشت و سبز رنگ تهیه می شود.

مویز :

مویز همان کشمشی است که از انگورهای سیاه مجلسی قرمز یا انگور شاهانی تهیه می شود و دارای هسته و قند بسیار است. این خشکبار سیاه رنگ و بسیار مقوی نسبت به سایر کشمش ها دارای حبه های درشت تر و حالت گوشتی بیشتری است. همچنین خاصیت آن از کشمش ها و انگورهای سبز رنگ بیشتر است. 

1-_ZPCXnDWvL4GMwzi7RzfBw176

ارزش غذایی انگور

کشمش سرشار از کلسیم، پتاسیم، آهن و انواع ویتامین ها میباشد. از دیگر خواص کشمش کمک به سلامت چشم، استحکام استخوان ها، درمان کم خونی، تسکین یبوست و مراقبت از دندان‌ها میباشد.